Advertentiebedrijven, zoals Google en Facebook, volgen jouw doen en laten over het hele internet, zodat ze advertenties op maat kunnen bieden. Gelukkig mogen ze dat niet zomaar en overal; zij moeten zich aan de wet houden. De bekendste wet is de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG) die gaat over jouw recht op controle over het gebruik van jouw gegevens en het recht om je gegevens te beschermen tegen misbruik. Een andere wet is de e-privacyrichtlijn die gaat over het recht op privacy en over het recht om te bepalen wat privé is. Deze richtlijn gaat bijvoorbeeld over het recht om een krant te lezen zonder dat iemand over je schouder meekijkt.
Er zijn bedrijven die het niet zo nauw nemen met de wet(ten). Soms onbewust, maar soms...
Jij kunt maatregelen nemen, zodat je jouw gegevens online beschermt. Maar bedrijven moeten zich ook gewoon aan de wet houden, zodat jij ervan uit kunt gaan dat het goed zit. Wij kunnen hierbij helpen en we zijn benieuwd naar jouw mening hierover: wat vind jij dat de Consumentenbond het beste kan doen?
Hoe helpen wij jou het best met het beschermen van je privacy online? Met tips hoe je jezelf beschermt? Door bedrijven aan te spreken die verkeerd met jouw gegevens omgaan? Of op een andere manier? Laat het weten met een stem in de poll en geef een reactie onder de poll zodat we verder kunnen praten!